Serwis Music Unlitimed pozwoli ci na słuchanie muzyki w trakcie grania…

by

music unlimited ps4

No to już wiemy dlaczego Sony zablokowało słuchanie plików MP3 i płyt CD Audio na PS4 i teraz usilnie stara się promować swój serwis Music Unlimited (Szef serwisu Anu Kirk, zaznaczył już, że nie ma on nic wspólnego z blokadą MP3, tia:). Szczerze powiedziawszy to mam ten serwis w dupie ale wracam do tematu głównego. Music Unlimited ma oferować słuchanie wybranej muzyki podczas grania w grę na PS4. W takim przypadku, gdy zechcemy sobie słuchać Freddiego Mercurego podczas przechadzki po Vecta City, serwis będzie tą muzykę streamował, nie będzie możliwości ściągnięcia takiej ścieżki dźwiękowej na dysk, to duży minus który będzie wymagał ciągłego podłączenia do internetu aby z tej funkcji skorzystać.

W rozmowie z portalem Polygon, Kirk instruuje, że aby skorzystać z tej funkcji, trzeba będzie wejść w grę i ściszyć jej ścieżkę dźwiękową, muzyka z serwisu zawsze będzie nadrzędna w stosunku do tej z gry. Gracz będzie miał pełną kontrolę nad wszystkimi ustawieniami dotyczącymi dźwięku.

Deweloperzy będą mogli tą funkcję wyłączyć, Kirk twierdzi, że będzie dotyczyło to raczej gier muzycznych w których dostosowana muzyka do rozgrywki ma chyba jak najbardziej większe znaczenie niż jakaś tam przygrywająca w tle melodyjka.

Aplikacja Music Unlimited będzie zainstalowana na dysku każdej konsoli PS4, abonament będzie się wahał od 5 do 10 USD. Ja podziękuję ale zapewne znajdą się i takie gimbusy które zaczną płacić odtwarzanie muzyki w ten sposób i tak oto pozbędziemy się funkcjonalności konsoli już na stałe, nie będziemy mogli odtwarzać płyt CD Audio i MP3, bo niby komu to potrzebne, prawda?